Workshopy o portálu Knihovny.cz

Workshop: Knihovny.cz – centrální portál knihoven

Logo piktogram šipkyZveme vás na workshop, v němž vás provedeme nově spuštěným portálem Knihovny.cz od jeho pomyslného sklepa až po půdu. Obsahem workshopu je seznámení se službami a funkcionalitami portálu prostřednictvím konkrétních příkladů. Můžete si tak sami vyzkoušet, jak jak se s portálem pracuje a co v současné době uživatelům nabízí. Chybět nebudou samozřejmě ani informace o jeho dalším vývoji a podmínkách pro zapojení do portálu.

Pro koho?

Workshopy jsou určené pracovníkům knihoven, kteří se chtějí detailně seznámit s fungováním portálu a být připraveni na případné otázky uživatelů. Workshop není zaměřen na technické řešení portálu, ale na jeho uživatelské rozhraní. Účast na workshopu je pro zaměstnance knihoven zdarma.

Kde a kdy?

Ve všech krajských knihovnách, většinou v dopoledních hodinách, přičemž celý workshop trvá 3,5 hodiny. Detailní informace naleznete v odkazu na webu knihovny. Kapacita workshopů je omezená, neboť se konají v PC učebnách, pokud se nedostanete na workshop ve vašem kraji, máte možnost přihlásit se na workshopy v Praze a Brně, kde je termínů více.

Datum Město Přihlášky a informace
18. 10. Liberec  zde
19. 10. Ústí nad Labem  zde
20. 10. Brno  zde
 21. 10. Karlovy Vary  zde
 25. 10.  Havlíčkův Brod (dopoledne i odpoledne)  zde
 1.11.  Plzeň  zde
 7. 11.  Praha  zde
 7. 11.  Ostrava  zde
 8. 11.  České Budějovice  zde
 9. 11.  Brno  zde
 10. 11.  Hradec Králové zde
 14. 11.  Tábor zde
 15. 11.  Pardubice zde
 16. 11.  Praha (pro Středočeský kraj) zde
 22. 11.  Olomouc zde
 23. 11.  Zlín zde
 25. 11.  Praha  zde

S kým?

Portálem Knihovny.cz budou provázet lektorky: Martina    Huječková, Eva Pošíková, Jana Vašková, Helena Vorlová, Iva Zadražilová, Petra Žabičková

Kdo to má na starosti?

Workshopy pořádá Městská knihovna v Praze a jsou realizovány za finanční podpory Ministerstva kultury v rámci programu VISK 2.