Novinky z portálu Knihovny.cz – přihlaste se k odběru eduletteru

Portál Knihovny.cz nově nabízí možnost odběru eduletteru, který několikrát ročně přináší novinky a praktické tipy k využívání portálu. Portál nyní nabízí fond a služby 39 zapojených knihoven včetně Souborného katalogu, které dohromady poskytují přes 15 milionů dokumentů z českých knihoven.

Titulní stránka portálu má nový vzhled. Jednoduše, hned pod vyhledávacím řádkem, se tak dostanete k vyhledávání v zahraničních odborných a vědeckých licencovaných publikacích přes EBSCO Discovery Service a nebo volně dostupným e-knihám, které si můžete zdarma stáhnout. Ke stažení zdarma je přímo na portálu 120 000 dokumentů.

Od ledna 2019 Knihovny.cz plně nahradily Jednotnou informační bránu (JIB). A je dobré si připomenout, že pokročilé služby nabízí i uživatelský účet, který umožňuje propojení uživatelských kont z různých knihoven na jednom místě a také například uložit si výsledky vyhledávání, nastavit uživatelské seznamy nebo RSS odběr nově vyhledaných výsledků.

Přihlásit k odběru eduletteru Knihovny.cz se můžete zde: https://mailchi.mp/4bd399b9f451/registrace-eduletter