Vyšel sborník z konference Knihovny současnosti 2021

SDRUK tento týden oznámil vydání elektronického sborníku z konference Knihovny současnosti, která se konala od 7. do 9. září 2021 v Olomouci. Jejím hlavním tématem byla právě Koncepce rozvoje knihoven, její význam a naplňování, a může tento sborník posloužit buď jako připomenutí, nebo jako cenný zdroj informací všem, kteří se nemohli zúčastnit osobně.

Sborník nejen shrnuje příspěvky jednotlivých řečníků konference, ale také uvádí odkazy na videa, která během prezentací vznikala. Jmenovitě se jedná o příspěvky zahraničních řečníků Sabine Homilius, Rolfa Hapela a Tammy Westergard, kterými konference začínala. Ta jsou opatřena českými titulky.

Dalšími nahrávanými bloky byly panelové diskuze na téma Knihovny v demokracii a Knihovny v nejistém světě a přednášky Tomáše Foltýna a Lenky Meixnerové o střednědobých plánech Národní knihovny, Martina Lhotáka o České digitální knihovně a Radovana Auera o tom, jak může Svět knihy spolupracovat s knihovnami.

Sborník je stejně jako konference a stejně jako Koncepce rozdělen do tematických bloků podle jednotlivých pilířů, úvod a závěr knihy se věnují zastřešujícím a shrnujícím příspěvkům.

Kompletní sborník si můžete zdarma stáhnout z webu Sdružení knihoven.