Mediálka

Ocenění pro inspirativní knihovny

Bibliotheca inspirans je nové ocenění, které si klade za cíl podpořit a zviditelnit knihovny, jež přinášejí příklady dobré a inspirativní praxe v oblasti mediálního vzdělávání. Vyhlašuje ho Nadace OSF ve spolupráci s Českou spořitelnou. Nominovat knihovny, které se věnují mediálnímu vzdělávání, je možné do 20. dubna 2022.

První ročník udělí ocenění ve dvou kategoriích, a to veřejným knihovnám v obcích do 50 tisíc obyvatel a knihovnám v obcích nad 50 tisíc obyvatel. Porota vybere tři až pět inspirativních knihoven v každé kategorii, vítězové získají podporu 10, respektive 20 tisíc Kč.

Nadace OSF chce zviditelnit především takové knihovny, které aktivně pracují s tématy mediální gramotnosti ve svém dlouhodobém směřování. Podpořené projekty se mohou stát zdrojem inspirace pro další knihovny.

Více informací najdete na webu Nadace OSF.

Nominovat knihovnu můžete prostřednictvím elektronického formuláře.