Seznamte se s cíli udržitelného rozvoje zábavně

Společné komunikační téma českých knihoven, kterým je udržitelnost, pokračuje druhým rokem. Městská knihovna v Praze ve spolupráci s Informačním centrem OSN připravila web 17cilu.cz, který chce přístupnou formou seznamovat se 17 cíli udržitelného rozvoje, na kterých se shodly na summitu OSN 25. září 2015 v New Yorku všechny zúčastněné státy světa.

Na webu lze najít vedle popisu a vysvětlení jednotlivých cílů také možnost přihlásit se a plnění jednotlivých výzev k naplňování udržitelných cílů si odškrtávat.

Ke každému cíli je připojeno tematické video nebo rozhovor, úkoly výzvy a nápady, jak tento cíl naplňovat, tipy na literaturu a další odkazy k prohloubení znalosti dané problematiky.

Web je optimalizovaný pro používání na mobilu, ale funguje dobře i na stolních počítačích.

Projekt je vhodný pro jednotlivce, rodiny, ale může sloužit také učitelům a dětským knihovníkům.

Pro knihovny, které se rozhodnou tuto výzvu šířit, jsou připravené vizuály a materiály jak pro tisk, tak i pro využití na sociálních sítích. Stahujte zde.