Aktuálně

Propásli jste konferenci Do černého nebo KKS 2023? Zpětně je můžete zhlédnout online.

Moderní online doba a období digitalizace s sebou přináší mnohé výhody. Jednou z nich je také možnost pustit si zpětně záznamy zajímavých konferencí.

Propásli jste minulý rok konferenci Knihovny současnosti 2023 nebo byste si ji rádi poslechli znovu? V takovém případě není nutno zoufat, z dotačního programu VISK 1 Ministerstva kultury byl pořízen záznam konference, který je nyní již plně dostupný na YouTube kanálu Sdružení knihoven. Tento ročník nesl název Knihovna za prahem změn a věnoval se především přizpůsobování služeb knihoven v době digitálního a technologického převratu. Nahrávky jednotlivých výstupů na YouTube najdete pod  Knihovny současnosti 2023.

V lednu jsme také informovali o programu chystané konference Do černého, která proběhla 22. ledna v Ústřední knihovně v Praze. Desátý ročník konference se věnoval velmi aktuálnímu tématu (ne)důvěry – od té, kterou máme mezi sebou, po naši nedůvěru k institucím a ke státu. Na konferenci vystoupili zajímaví hosté z různých oborů, kteří se tématem (ne)důvěry teoreticky nebo prakticky zabývají. Záznam z této konference je nyní také dostupný online. Najdete ho na YouTube kanálu Městské knihovny v Praze pod Do černého 2024.